Grandhotel Zlatý lev - Liberec

18. listopadu 2016 v 19:58

14.6 2016

Dneska jsme jako třída navštívili společně s našemi o rok staršími nejlepšími kamarádkami slepicemi velkolepý GRAND hotel téměř ve prostřed města Liberec - Zlatý lev!!!!

Náš pan průvodce byl rovnou panem ředitelem celého hotelu. Byl příjemný, vtipný,ale krásy teda moc nepobral (říká ta pravá :D). Teď si na něj zahraju já a povím i ukážu vše potřebné proto,aby jste tento hotel navštívili a nechali tam pár sto.... Milionů x3


Tento specificky pěkný, velký,žlutý čtyřhvězdičkový palác byl otevřen v roce 1906 za vlády císaře pána Františka Josefa I. Obydlené byli pouze dvě patra. Dole pak byla "krčma" se dvěma stoly a dvouma lavicema. K hotelu také patřili stáje.

Jelikož byl hotel zhotoven za rakousko - uherska,tak logicky nesl německý název. Jmenoval se Reichenberk.
Když už německé jméno nebylo tak "šik", "in" a prostě taková möda,tak hotel dostal už do dnes trvající název ZLATÝ LEV z důvodu hlaviček lvů po hotelu.
(Teď nevím,jestli přímo takový,ale hnedka u recepce mají starý obrázek zarámovaný.)


Tak tdy jsme se všichni sešli a čekali na našeho skvosného průvodce. Ten se nás zeptal jaký jsme obor, ročník, co víme o hotelech a co víme konkrétně o tom jejich. Jakou má třídu, kategorii, jaké služby nabízí, rok vzniku.......
(Nejlepší hláška... Kam se dostal Amudzen a Wendyna perlila :DD "dostal se jako první ja měsíc" lool xDD hlavně že jsme viděli film :D všichni měli výtlemy )
Nevím jestli to jde dobře vidět,ale na levo v zadní části fotografie jde vidět recepce.
Když jsme přišli do hotelu,tak na mě to působilo až moc luxusně. Samá červená, "královské židle"..... Ale přezto tam něco vyzařovalo "nudou". Vypadalo to až moc nudně a zvláštně.


Tak tohle je první pokoj, do kterého se podíváme. Jedná se o luxusní apartmá. Že se jedná o apartmán poznáte tak,že tam máte oddělený obývací prostor od ložnice a kuchyňku.
Všimněte si té osobitosti,krásy , luxusu, královského nádechu, ručně vyřezávaných skříní a kabelky na posteli.
Určitě by vás zajímalo k čemu je dobrá.
Jelikož se jedná o pokoj pro novomanžely tak ženy si tam schovávají čokoládu a šmínky a chapi pivo a hamburgry.
Pokud se chystáte tady ubytovat tak si prosím na noc přichystejte alepsoň 7.500€..... Ne. Vlastně 7.499,-.
!!!!Pokud si v hotelu uděláte hostinu minimálně za 5.000.000£ tak tento pokoj možná na tu noc máte jako pozornost hotelu.Tenhle pokoj bych nazvala spíše hezkým pokojem. Je většinou objednáván chlapy,nebo nějakými bohatými lidmi,kteří si nepotrpi nějak moc na luxus. Krom toho je z něj luxusní výhled ^^

Nejvíc z hotelu mě zaujal tenhle salónek, možná i proto, že je to nejdražší část hotelu.

Co mě vůbec nezaujalo, byla restaurace. K hotelu patří a ladí k němu, jenže mě se nějak prostě nelíbila :/


To by pro tuhle "recenzi" bylo tak asi vše... :-) příště se podíváme opět někam do Pražského hotelu,nebo penzionu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hana Hávová Hana Hávová | Web | 14. června 2016 v 21:41 | Reagovat

To jsi nám z historie toho moc neřekla. Ale na mně si nepřijdeš. Já znám Historii dost dobře, žijíc v Liberci již od r. 1979. Doporučuju vzdělávací literaturu. pro začátek Velká kniha o Liberci.Tam je hotelu Zlatý Lev věnována celá kapitola. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

👊💟 #tobehappy