Maturity v plném provozu

19. května 2016 v 22:22


Ahooj!!
Právě je období maturit a my jako prváci jsme se mohli jít podívat na to,jak taková maturita vypadá a co nás za tři roky čeká.


Opravdu jsem moc ráda,že nejsem na nějakým úplně těžkým oboru a že se spousta věcí dá u našich odborných předmětů logicky vyvodit. Což je vlastně jeden z důvodů,proč se doma vlatně nemusím učit. Kromě cizích jazyků.

1) Prvně jsme se se třídou zůčastnily praktické části maturity a tím,že jsme se našim čtvrťákům dělaly "pomocnou ruku". Něco zamíchat, nakrájet cibuli, dojíst zbytky, umýt nádobí, očistit skleničky, podat salát, nakrájet ovoce, nastrouhat čokoládu....
Když měli vše připravené,tak si vzali jenom suroviny na 'test zručnosti' před porotou a veškeré dobrůtky se donesli do školní kavárny,kde zkoušky probíhali.
Vypadalo to tam nějak takhle ( noo možná i o něco lépe :-) )


..........................................................…......................
2) To bylo už tento týden. Část lidí se šla podívat na obhajoby. V podstatě... Tyto studentíci celé čtyry roky psali nějakou práci. Něco jako seminárku a teď ji měli před pohotou obhájit . Proč si vybraly zrovna toto téma a všecko o tom. Prý je to jedna z nejjednoduší časti této záludné zkoušky.

3) Zkoušky z angličtiny nevyoadali tak složitě. Pokud se učíte slovíčka,takže by se taky dala dát na jedničku.
Naší čtvrťandy se učitelka ptala na to,proč jsou drogy a alkohol škodlivé. Já bych teda nedokázala odpovědět ani v češtině,natož v anglině :D. Dále se ji ptala na to,co dělá nejraději o svém volném čase a proč nehraje počítačové hry. Na tohle bych si ale odpověď najít dokázala.

4) Maturita z češtiny vypadala opravdu nejhůř. Zkoušená byla zrovna jedna z mojich známějších holek. Vylosovala si knížku,kde se odehrává děj v Dánsku (mám takový dojem,že už jsme ji probíralu,ale nemám zdání o názvu). Nejenže musela vykládat naučený rozbor a hledat něco v textu, tak i musela říct kde leží Dánsko,hlavní město a jakou má dominantu. (Jestli vůbec má)
Ji to zrovna ślo,takže neměla ani nějak strach,že tu češtinu nedá.


5) A poslední část,kde jsme se byli podívat byla nejjednoduší. Nejhorší však bylo,že zkoušená studentka nevěděla z jakého oboru si otázku vytáhne. Jestli z Hotelovéhobprovozu,nebo cestovního ruchu. A však holčina,které jsme tam asistovali si vybrala z Hotelového provozu. A měla téma,které právě probíráme v hodinách.
( http://www.vyuka-anglictiny-nemciny.eu/2015/01/anglictina-online-pro-sekretarky.html?m=1)
Pokud právě maturujete,nebo se do budoucna chystáte,tak vám všem přeji mnoho a mnoho štěstíčka a snad to dáte!!
A co vy ostatní..? Bojíte se maturity,hste učňové, nebo ji máte dávno za sebou?

Wendy💋
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 20. května 2016 v 12:09 | Reagovat

super :-)

2 Jana Jana | E-mail | Web | 20. května 2016 v 14:19 | Reagovat

Hezký. Možná si udělám další maturitu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

👊💟 #tobehappy